Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Regulamin forum (2014)
PostWysłany: 24 Gru 2013, 00:39 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sty 2008, 20:16
Posty: 5664
Tematy: 710
Miejscowość: Kraków City
Flaga narodowa: Poland
Medale: 2
Donator (1) DJ (1)

Podziękował: 50
Otrzymał podziękowań: 509
Rejestracja na forum dyskusyjnym serwisu JumpstylePolska.pl jest przywilejem, nie obowiązkiem. Zależy nam, by Wasze wizyty i przebywanie na forum były przyjemnością, a kontakt z innymi Jumperami, Jumperkami opierał się na wzajemnym szacunku. Forum zostało założone z myślą o Jumperach/Jumperkach oraz dla tancerzy, którzy potrafią docenić pracę oraz włożone w rozwój serwisu czas i serce innych osób.

Regulamin zostaje wprowadzony z dniem: 2013/12/24

Rozpoczynając przygodę z naszym forum od przeczytania niniejszego regulaminu masz szansę zajść bardzo daleko :yes:

Zasady ogólne

01. Każdy Użytkownik rejestrując się na forum JumpstylePolska.pl zobowiązuje się do zapoznania się i akceptacji niniejszego regulaminu. Jego nieznajomość nie jest podstawą do odwołań w przypadku jego złamania.

02. Regulamin obowiązuje w taki sam sposób każdego Użytkownika forum.

03. Każdy Użytkownik może posiadać tylko jedno konto na forum.
 • Jeśli Użytkownik założy nowe konto pod pretekstem zapomnienia hasła do poprzedniego, zobowiązany jest poinformować o tym fakcie Administrację, która może zaproponować przypomnienie hasła do starego konta; zawieszenie starego konta, gdzie nowe konto będzie kontem aktywnym lub inne rozwiązanie.
 • Jeśli z jednego komputera tudzież z jednego IP chce korzystać więcej niż jeden Użytkownik, winien jest poinformować o tym fakcie Administrację.

04. Regulamin forum odnosi się do całości witryny, jednak w niektórych działach umieszczane są dodatkowe regulaminy (tzw. Regulaminy for), których znajomość również jest wymagana. Zanim założysz temat w danym dziale, przejrzyj całe subforum, czy nie został tam umieszczony dodatkowy regulamin regulujący zasady użytkowania.

05. Wszelkie włamania tudzież hacki, lub inne działania mające na celu wyrządzenie szkody w serwisie będą surowo karane (w szczególnych przypadkach nawet zawiadomieniem odpowiedniego organu śledczego).

06. Konto od momentu jego założenia należy tylko do jego Właściciela. Posty pisane „gościnnie” nie są mile widziane (mogą zostać usunięte, o czym autor zostanie poinformowany poprzez Prywatną Wiadomość).

07. Korzystanie z serwisu JumpstylePolska.pl jest bezpłatne.

08. Administracja serwisu zastrzega sobie prawo do edycji regulaminów oraz podejmowania kluczowych decyzji (są one ostateczne, w przypadku odwołań prosimy kontaktować się z Administracją).

Użytkowanie forum - zakładanie tematów, zabronione treści

01. Administracja serwisu nie bierze odpowiedzialności za treści przekazywane na forum.

02. Forum nie wymaga akceptacji postów przez Moderatorów.

03. Użytkownik forum pisząc wiadomość powinien unikać używania kolorów zbliżonych do czerwonych/pomarańczowych (zarezerwowane są dla Administratorów).

04. Na całości forum (czyt. w forach, sygnaturach, postach, shoutach, komentarzach etc.) zabronione jest umieszczanie wiadomości:
 • o tematyce pornograficznej
 • obrażające inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego)
 • obrażające innych Użytkowników
 • obrażających osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego)
 • zawierające nie mające poparcia zarzuty wobec innej osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego)
 • przyczyniają się do łamania praw autorskich tudzież cracki, seriale (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.)
 • zawierające wulgaryzmy, omijanie cenzury (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.)
 • propagujących i zachęcających do spożywania alkoholu bądź innych używek (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r. oraz art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.)
 • gróźb (co do życia realnego) – za takie naruszenie regulaminu grozi zawieszenie konta Użytkownika na okres 30 dni, a jeśli sytuacja się powtórzy, następuje nałożenie stałego bana

Użytkowanie forum - pisanie postów

01. Posty nie mogą zawierać treści oznaczonych jako zabronione.

02. Wysyłane wiadomości powinny być pisane przejrzyście dla komfortu czytającego, nie krzykliwe – zabrania się nadużywania opcji kolorowania, pogrubiania, kursywy i tym podobnych. Użycie wyżej wymienionych narzędzi ma służyć podkreśleniu najistotniejszych informacji, uwidocznienia nagłówków, a nie jako styl pisania całej wiadomości.

03. W przypadku zakładania tematu Użytkownik powinien pamiętać o:
 • Przedstawieniu problemu rzeczowo i czytelnie tak, by odpowiadający nie miał problemu z interpretacją
 • Zastosowaniu odpowiedniego tytułu tematu, bo to 50% sukcesu (Użytkownik nie powinien zakładać wątków „Pomocy! L”, tytuł powinien zawierać „esencję” problemu czy dyskusji, np. „Mam problem z wykonaniem Draaia”). Jeśli Administrator lub Moderator tytuł tematu uzna za nieczytelny, może poprosić Użytkownika o jego zmianę, bądź wykonać to własnoręcznie.

04. Wchodzenie w kompetencje Administratorów lub Moderatorów nie jest mile widziane. Uwierz, Administracja dobrze wie, kiedy można temat wyczyścić lub zamknąć – nie musisz o tym przypominać postami „Bezsens… zamknijcie to!” lub „Patrzcie, patrzcie jak offtopuje!”. Jeśli chciałbyś coś zasugerować, zrób to poprzez wysłanie Prywatnej Wiadomości podając link i problem dotyczący danego wątku. Wyjątek stanowią wiadomości z prośbą o zamknięcie bądź wyczyszczenie zgłoszone przez autora tematu.

05. Zabronione jest pisanie postów nic, bądź niewiele wnoszących do dyskusji, np. „LOL!”, „…”, „Super nutki!”. Nie powinno również się floodować (wielokronie powtarzać tego samego wyrazu, np. lol lol lol lol lol!, bądź wielokrotnie powtarzać dany znak, np. loooooooooool). Jeśli takie wiadomości nie zostaną rozwinięte, mogą, aczkolwiek nie muszą zostać usunięte.

06. Należy starać się pisać zgodnie z zasadami ortografii i stylistyki języka polskiego i nie używać żargonu kaleczących nasz język ojczysty. Dobrym rozwiązaniem dla dyslektyków jest tutaj możliwość użycia przeglądarek internetowych, które posiadają funkcję autokorekty.

07. Prosimy nie cytować całości postów o dużych gabarytach, a jedynie fragmentu, do którego Użytkownik chce się odwołać. Zapewni to przejrzystość i łatwość nawigacji.

08. Jeśli temat zostanie założony nie w dziale do tego przeznaczonym, Administrator bądź Moderator może go przenieść w odpowiednie miejsce. O fakcie tym może, aczkolwiek nie musi poinformować autora tematu.

Avatary (emblematy)
Grafiki te są dla niektórych podstawowym narzędziem umożliwiającym identyfikację Użytkownika. Zachęcamy do umieszczenia w polu avatara swojego zdjęcia. Dzięki takim zabiegom, forum staje się coraz bardziej barwne i żywsze. Zabronione jest umieszczanie w avatarach treści niedozwolonych wymienionych wyżej. Podstawowy rozmiar avatara to 00 pikseli wysokości i 00 pikseli szerokości.

Podpisy (sygnatury)
To, co Użytkownik zamieści w swoim podpisie zależy tylko od niego. Może to być cytat, grafika (500x200 pixeli) lub inna rzecz, która nie została wypisana jako treść niedozwolona. Szanowny Użytkowniku, jeśli zdecydujesz się umieścić w podpisie tekst, prosimy – zredukuj liczbę linijek i stosowany bbcode do minimum, staraj się nie używać nadmiernie Enterów i dużych czcionek, aby nie rozpychać nadmiernie podpisu. Zapewni to jego czytelność. W przypadku, jeśli Administrator lub Moderator uzna podpis za zbyt „wielki”, może zastosować zredukowanie bbcode’u.

Nicki
Twój login to podstawowa forma komunikacji, coś z czego jesteś rozpoznawany/rozpoznawana. Zadbaj więc o jego oryginalność. Pamiętaj, że nie może on zawierać: treści uznanych za niedozwolone, floodu (np. Stachuuuuuuuuuuuuuu), znaków ASCII (niewidocznych na klawiaturze). Nie powinien wprowadzać w błąd innych Użytkowników (podszywanie się pod jakiegoś Użytkownika forum jest surowo zabronione). Jeśli chciałbyś/chciałabyś zmienić swój nick, skontaktuj się z Administracją, na pewno da się coś zrobić.

Pola profilu
Oprócz avatara, podpisu czy sygnatury Użytkownik może zaprezentować się również za pomocą pól profilu (np. „Skąd”, „Numer GG”, „Strona domowa”, „Zainteresowania” etc.). W polach tych zabronione jest wykorzystywanie treści uznanych jako zabronione, floodu (np. „Skąd: z daaaaaleeeeeeekaaaaaaaa”) oraz informacji, które mogą być mylące, albo wykorzystywane do podszywania się przez kogoś.

Kary
Niestety, ale zapewne zdarzy się kilku (oby tylko kilku!) Użytkownikom złamać regulamin. Nie lubimy, nie lubiliśmy i nie będziemy lubić tego robić, ale czasami trzeba wyciągnąć konsekwencje.
 • Na lekkie naruszenia regulaminu (np. ominięcie raz czy dwa razy cenzury) Administracja przymyka oko. Ewentualnie jeśli Użytkownik notorycznie popełnia wykroczenie, któryś z Administratorów lub Moderatorów może zwrócić mu uwagę.
 • Za cięższe wykroczenia (np. obrazę, masowy spam) można otrzymać ostrzeżenie. Trzy zebrane ostrzeżenia skutkują banem stałym. Wówczas Użytkownik traci możliwość korzystania z konta, któremu zostaje przydzielona ranga „Banned/Zbanowany”.
 • Jeśli Użytkownik otrzymał ostrzeżenie, likwiduje się ono samo po 60 dniach (jeśli konto nie zostanie zbanowane, lub nie zostanie skompletowany pakiet 3 ostrzeżeń).
 • Po otrzymaniu bana Użytkownik ma prawo do założenia kolejnego konta, aczkolwiek jeśli popełnione przez niego wykroczenia były bardzo, ale to bardzo poważne, może jeszcze otrzymać na start jedno bonusowe „pokutne” ostrzeżenie.
 • Istnieje możliwość odbanowania swojego poprzedniego konta. Jak to zrobić? Należy napisać e-mail do Administratora/Administratorów forum z prośbą o odbanowanie. Jedyną rzeczą, o jaką Użytkownik jest wówczas proszony jest wpłata 20zł, które zostanie przeznaczone jako dofinansowanie do opłacenia serwera, domeny, bądź nagród w konkursach.

_________________
Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na szczyt.

GOŁE BABY!


Do góry
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ Posty: 1 ] 

Drukuj 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do: