Napisz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jumpstyle Polska - "Jump To The Future"
PostWysłany: 16 Paź 2009, 18:27 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sty 2008, 20:16
Tematy: 710
Miejscowość: Kraków City
Flaga narodowa: Poland
Medale: 2
Donator (1) DJ (1)

Podziękował: 50
Otrzymał podziękowań: 509
......Ostatnimi czasy wiele się zmieniło w świecie polskiego Jumpstyle. Na pewno wiele osób to zauważyło, ale nie przejęło się tym. Kiedyś, na początku ludzie skakali dla siebie, z pasji, by umilić sobie czas. Chcieli się pokazać, że mają nowe hobby, coś co je interesuje. Jedni zbierali znaczki, inni pocztówki, a my chcieliśmy skakać. Pierwszy draai, pierwszy stamp – pamiętacie? Jaka to była radocha nauczyć się nowego tricku i pochwalić przed innymi? Pamiętacie pierwsze układy, dua, pomyłki ile przy tym było śmiechu jak coś nie wychodziło, albo jak ktoś się pomylił?
......Rozważmy sytuację, jaka ma miejsce teraz – po powstaniu teamów ogólnopolskich i rozwoju lig, zaczęła się rywalizacja i spory o to kto jest lepszy, kto zakręci szybszego spina, kto potrafi zrobić mega combo. Powoli wszyscy zapomnieli o tym, co było na początku – o radości i przyjemności z tego co się robi. Teraz każdy patrzy tylko na siebie, na to jaki ma skill. Kiedyś szło się codziennie gdzieś poskakać, nawet jak się usłyszało fajną piosenkę to także zaczynało się od razu tańczyć, a teraz? Teraz już nagrywa się filmy nie dla zabawy, nie dla uciechy, a dlatego, by pokazać kto jest najlepszy. Kiedyś w komentarzach dziesiątki rad, co zrobić by było lepiej, motywujące do pracy, a teraz gdzie się nie wejdzie „oooo jesteś super! 5/5”, albo w drugą stronę „noob 1/5”. Często też osoby, które się nie lubią i mimo, że nie znają się zbyt dobrze wjeżdżają na siebie nawzajem. Po raz kolejny powtórzę pytanie – gdzie jest ta przyjemność i radość ze skakania?
......Nie wiemy jak na to zareagujecie, ale naszym zdaniem sprawy zaszły już trochę za daleko. Chcąc przedstawić nasze zdanie, postanowiliśmy napisać trzy nasze refleksje na ten temat. Żyjemy w wolnym kraju, więc możemy mieć własne poglądy na ten temat, ale wiemy, że równie dobrze ktoś się może z nimi nie zgadzać, taka kolej rzeczy. Jeśli ktoś zechciałby poznać to, co my o tym myślimy, zapraszamy do przeczytania tego, co przygotowaliśmy i obejrzenia filmu, w którym przeniesiemy się do przeszłości…

Pozdrawiamy,
Sylwester Burnicki, Mateusz Zyzik, Mariusz Wakszyński

Nasze zdanie na temat obecnej sytuacji Jumpstyle w Polsce - klik

GOŁE BABY!

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Jumpstyle Polska - "Jump To The Future"
PostWysłany: 16 Paź 2009, 18:49 
Level 10
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11 Mar 2008, 17:43
Tematy: 43
Miejscowość: Łódź
Medale: 1
Montażysta (1)

Podziękował: 3
Otrzymał podziękowań: 2
Nobla Ci za to :) 100% racji.. tez caasem tak se mysle.. "to juz nie to samo..." z usmiechem ogladam filmu jumforce, JQ (te pierwsze)... Pierwszy basis, pierwsze skakanie w skzole "umiem tak jak ci z teledysku!" :) ehh to nie wroci :(
Pamietam jak po wpisaniu jumpstyle polska, byly max 3 filmiki z czego 2 "po tygodniu treningu" :) Pamietam tez jak zobacylem pierwszy filmik z krk a 2 dni puzniej bylem w krk na wycieczce i jak oszolom rozgladalem sie ze kims kto bd skakal xd
Pierwszy poslki film gdzie pojawili sie nowe kroki "JumPPoweR with JUMPINGSTARS" :) z poczatku mi sie nie spodobalo i dalem koment tylu "co wy robicie!? ;/ tutoriale nie bola" :D
Wtedy nawet montaz to bylo zupelnie co innego, nikomu vegas do szczescia nie byl potrzebny (o AAE niespominajac - wtedy nawet nie mialem pojecia co to jest a jednak WooYtaZ widze ze znal xd) Ogolem dobry temat :)
Nie tylko jump sie pozmienial bo rowno z jumpem w moim zyciu zaczelo sie wiele innych rzeczy i zmian :) Naprade za ten temat wielki +

http://www.youtube.com/user/widziew1992

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 16 Paź 2009, 20:33 
Level 10
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Paź 2008, 11:19
Tematy: 38
Miejscowość: Przemyśl
Team lokalny: Wyciskanie 110kg x4 / 135kg x1
Team ogólnopolski: Martwy 175kg / Przysiad 190kg

Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 4
"Panta rhei"

Tak... wszystko płynie i nic nie trwa wiecznie.
Jestem następującego zdania, ludzie zaczynając przygodę z tym tańcem, mieli nadzieję, że odkryją w nim coś, co ich "spełni", zadowoli, że odkryją pasję i nie tylko.
Taniec rozwijał się w kraju w szalonym tempie, i nie okłamujmy się - w jeszcze szybszym tempie upadł jego rozwój.
Ludzie mieli na to zajawkę, kręciło ich coś nowego, nowy sposób spędzania czasu. Wspólne wypady do miasta i chęć pokazania ludziom czegoś nowego to było coś, ale..... Otoczenie podzieliło się na 3 grupy, przeciwnicy, promotorzy nowego nieznanego stylu oraz neutralna część społeczeństwa (więc praktycznie identyczny schemat jak w każdym ulicznym widowisku).

Z czasem zaczęły powstawać serwisy, ludzie spotykali się na zlotach w licznych grupkach, co także wymarło. Ludzie mieli zapał do nagrywania filmów, skoro jestem już przy filmach to dodam, że nagranie filmu było dla skoczka pewnym rodzajem atrakcji, teraz jest tylko formalnością " muszę nagrać na lige...kur** "...
Powstawały teamy lokalne, teraz to rzadkość i ewenement.

Gdy wszystko doszło do pewnego punktu początkowego rozwoju, zaczęli odchodzić pierwsi skoczkowie. Dlaczego? Po prostu... na rzecz rzeczywistości, codziennych zajęć, innych ważniejszych dla nich rzeczy. Jumpstyle stał się dla nich nudny, żałosny, źle opiniowany przez otoczenie, wyśmiewany i bez przyszłości niektórzy nawet nie uważali tego za taniec, i ten motyw jest do teraz. Wpadali na zlot, żeby się napić i pogadać jak kumple... nie było mowy o tańcu.
Zawsze jest taka zasada, że stara gwardia odchodzi i przychodzi nowa, która bierze sprawowanie nad tym całym burdelem, ale tylko do pewnego czasu.
Taniec chciał się przebić na poziom zaakceptowania go w Polsce i rozpowszechnienia np tak jak breakdance, było blisko: wywiady/gazety/media/pokazy/masowe zloty, nie przebił się.

Nie można winić ludzi, oni odchodzą bo mają wolną rękę i widocznie wolą się zająć czymś bardziej spopularyzowanym, przyziemnym, pospolitym, lub po prostu wrócić do swoich innych pasji. Wina nie leży po niczyjej stronie, tak jak napisałem na początku, są rzeczy, które przemijają i nie trwają wiecznie, tak właśnie było/jest/dzieje się z tym tańcem.

Nawiązując do wątku, który przytoczył Gigi o rywalizacji - zgadzam się. Obecnie rozpoczęła się pogoń o status najlepszego i bezgraniczna chęć wygrywania.
Często jest też tak, że jeśli ktoś już coś tu osiągnął, automatycznie zyskiwał szacunek u innych, przez co zmieniał się o 180 stopni. Takimi przejawami jest/było cwaniactwo, 100% kozaczenia, kłótnie, spory i inne syfy. Tego już nie zmieni, bo tak jest chyba wszędzie, nawet w głupiej tibi - chłopak wbije 200 lvl i otrzymuje wiadomość od przeciętnego gracza z np 10 poziomem... w 99% przypadkach nie odpisze mu, ponieważ uważa, że ten jest niżej od niego i tylko zepsuł by sobie repute.

Sentyment zostaje, wspomnienia zostają, lecz nie wrócą. Nie pomogą tu pieniądze, rozbudowa strony jumpstyle polska, czy nagranie filmu ogólnopolskiego.
Jednym słowem, nie ma na to lekarstwa, jeśli ma upaść całkowicie to upadnie.

Może przedstawię bardzo bolesną, prawdziwą i co najważniejsze szczerą sytuację jaka panuje obecnie w Polsce jeśli chodzi o Jumpstyle. Taniec umiera z dnia na dzień, ludzie odchodzą, zebranie 30 osób na zlot to sukces, nie będzie już wielkich zlotów. Zmienia się opinia o tańcu, dla tych co skończyli, często jest nawet żałosny, aczkolwiek darzą ten okres wieloma wspomnieniami.

To co było już nie wróci i nie mamy na to żadnego wpływu.
Przywołam tu nawet swoją osobę - nie będę wyrażał opinii co o tym tańcu sądzę, ale jest dla mnie dużo innych ważniejszych rzeczy w życiu. Dlatego jak zauważyliście od dawien dawna nie tańczę i nie nagrywam żadnych filmów/nie mam zamiaru po prostu.
Nie mam zamiaru również tworzyć tematów typu "The last movie", "Koniec jumpa by metios", ponieważ uważam to za totalny bezsens. Jeśli ktoś ma skończyć tańczyć - po prostu robi swoje i przestaje - prawda, że bezproblemowo?

Osobiście, nie mam zamiaru również opuszczać społeczności, którą poznałem w tańcu/przez taniec, no bo niektórzy ludzie są na prawdę zajebiści i tyle w tym temacie.

Napisałbym jeszcze sporo, ale i tak za dużo to co up ; p

ruura

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 09:17 
Level 19
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Paź 2008, 07:36
Tematy: 289
Miejscowość: Gdańsk
Team lokalny: JumpStyle Team Gdańsk
Team ogólnopolski: Elite Squad

Podziękował: 75
Otrzymał podziękowań: 309
Film bardzo mi się podobał, cofnąć się o te 2 lata, rok coś pięknego :) kiedy każdy umiał basisa i obrót heh :P 5/5 + fav ;)

- Dwukrotnie IV miejsce w ligach JumpstylePolska.pl,
- Uczestnik i jednocześnie Półfinalista V Edycji Programu Mam Talent,
- Moderator Pomocniczy,
- Sędzia VIII edycji ligi JumpstylePolska.pl

Like:
http://www.facebook.com/ChaoticSpiritOfficial
http://www.facebook.com/Jumpstyle.Team.Gdansk

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 09:34 
Level 12
Awatar użytkownika

Dołączenie: 14 Gru 2007, 07:52
Tematy: 55
Miejscowość: Poznań

Podziękował: 34
Otrzymał podziękowań: 8
eh pamietam te zloty jakby byly wczoraj:) pamietam moje pierwsze spotkanie z kumplem poszlismy na zlot niewiedzielismy ktory to ktory itd wtedy umielismy tylko podstawe i draaia nic wiecej pamietam jak nie moglem sie nauczyc stampa xD teraz nie moge uwierzyc w to ze ktos nie moze sie go nauczyc
niestety czasu nie cofniemy moze kiedys znow bedzie jak dawniej ale narazie widac ze to "nowe pokolenie" hehe

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 11:02 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Wrz 2007, 19:35
Miejscowość: Ruda Â?lÂ?ska -Halemba

Otrzymał podziękowań: 0
Dużo prawdy i faktów już napisaliście ,wtedy było inaczej prościej ,łatwiej wszytsko było nowe uczyliśmy się z filmów na yt potem ta zapamietaną wiedzę przekazywał innym.Nie było osoby która nie umiała "basica" czy "draia" torzyło się układy nie skommlikowane ,proste miłe fajne dla oka.Fala krytyki nastąpiła nieco pozniej z racji tego iż każdy chciałbyć kimś innym od wszystkich,nagle znalezli się krytycy stażem młodsi od niektórych jamperów "siedzących" w tym tańcu oddawna.Potrafiący krytykować innych za wszytsko, nie mówie że było to złe poprostu czasem trochę śmieszne.Pamiętam jak zawsze krytykowano mnie za ruchy rąk których jak dobrze pamiętam nikt nie podrobił.

Osobiście dla mnie ten taniec był czymś co przynosiło niezmierną radość poprawiało humor ,"tanczysz i przy okazji cały czas widać jak nucisz i podśpiewujesz do nuty do której tanczysz, jesteś prze*any"-ktoś kiedyś powiedzał .Tyle odemnie Pyrsk

ps.dawno siebie nie widzałem w żadnym filmie a tu jestem aż kilkanaście razy,łezka sie w oku kręci tymbardzie że juz nie tanczę.Ostatnio się sprawdziłem nie ma zemna tak źle poczułem sie jak nowo narodzony:D

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 12:29 
Level 4
Awatar użytkownika

Dołączenie: 01 Wrz 2008, 20:27
Tematy: 6
Miejscowość: przemysl
I miejsce w 4 edycji (1)
Team lokalny: Furious Squad
Team ogólnopolski: Final Fusion team

własnie dlatego postanowilem juz pare miesiecy temu ze koniec z filmami solo - gig masz 100% racji. Dla mnie również o wiele fajniej było, kiedy były początki, pamiętam, jak mnie metios uczył draia zrobić ;D ile bym nie dal zeby wrocic do tego czasu, ch.j w skilla, nie liczy sie poziom jumpa tylko satysfakcje z tego. Nie wiem jednak, czy jest to możliwe jakoś wrócic do tego - niektórych spraw sie nie da odkręcić...
Sam już nie mam prawie wogóle chęci do skakania, wiec albo poprostu skoncze z tym albo znajde coś co mnie odświeży ;)
Każdy zdaje sobie sprawe że ostatnia liga solo to wielka porażka - może to jakiś znak?

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 16:09 
Level 2
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Paź 2009, 12:48
Tematy: 24
Team lokalny: Brak
Team ogólnopolski: Brak

Świetny film :) bardzo dobra robota 5 razy obejzalem :) 5/5 sub i do ulubionych Brawo Gigi

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 16:46 
Level 8
Awatar użytkownika

Dołączenie: 29 Wrz 2008, 20:14
Tematy: 43
Miejscowość: Wysocko Małe
Team lokalny: ???
Team ogólnopolski: DŻIN JUMPERS TEAM

Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 3
waski napisał:
Świetny film :) bardzo dobra robota 5 razy obejzalem :) 5/5 sub i do ulubionych Brawo Gigi

Że się tak wtrące nie chodziło w tym temacie by oceniać film a sens ;F

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 17 Paź 2009, 18:20 
Level 9
Awatar użytkownika

Dołączenie: 31 Mar 2009, 20:14
Tematy: 10
Miejscowość: Przemyśl
Team lokalny: Furious Squad Przemyśl
Team ogólnopolski: Frozen Team

Otrzymał podziękowań: 8
film zawaliście zmontowany co do czasów o których piszecie to powiem tylko tyle ze wtedy nie miałem pojęcia o istnieniu czegoś takiego jak "Jumpstyle" sam tanczyć zacząlem dopiero na wakacjach 2008 a tak na powaznie to gdy zostałem przyjęty do FS czyli 4 październik 2008 pamietam dokładnie te czasy pierwszy film po 100 dniach w FS mimo iz w praktycie 70 % filmu to samo zawijanie ale jak to powiedział mi ostatnio hyper nie liczy sie jakosć ale inicjatywa, a teraz co sie dzieje z tańcem? Upada i to w zawrotnym temipie.

Youtube: Junior

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image <-- Klikać

Aktualnie nie tańczę

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Paź 2009, 22:28 
Level 11
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Paź 2008, 17:40
Tematy: 40
Miejscowość: Lublin
Team lokalny: *OmA*
Team ogólnopolski: Compassion4Jump

Podziękował: 5
Otrzymał podziękowań: 12
Naprawdę miło wspominam tamte czasy ... ahh Film boski, zajebisty montaż i wogóle + fav :)

Image

Image

"Sumienie mam czyste, tak jak czyste dłonie
i gram konsekwentnie o więcej niż fejm i flotę"

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 18 Paź 2009, 23:16 
Honorowy użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Cze 2009, 16:19
Tematy: 126
Miejscowość: Nysa
Donator (1)
Team lokalny: Nysa Jumpers Team

Podziękował: 8
Otrzymał podziękowań: 5
Bardzo przyjemny filmik ;)

Sam pamiętam jak oglądałem pierwsze filmiki ze zlotów.
Każdy miał pasje w oczach...

Niestety Jump upada i trzeba to powiedzieć ;/

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 24 Paź 2009, 17:09 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Sty 2009, 20:11
Tematy: 1

mnie zaskoczyl brak w filmie noiza i mrozia, swojego czasu najlepszych jumperow w polsce:/

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 24 Paź 2009, 19:08 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sty 2008, 20:16
Tematy: 710
Miejscowość: Kraków City
Flaga narodowa: Poland
Medale: 2
Donator (1) DJ (1)

Podziękował: 50
Otrzymał podziękowań: 509
VolV napisał:
mnie zaskoczyl brak w filmie noiza i mrozia, swojego czasu najlepszych jumperow w polsce:/

Sorry, że się wtrącę, ale chyba nie zrozumiałeś przesłania filmu. Poza tym Mroźny był.

GOŁE BABY!

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 27 Paź 2009, 21:56 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Dołączenie: 04 Paź 2009, 13:33
Tematy: 2
Miejscowość: Kargowa
Team lokalny: Wolnyy ;D
Team ogólnopolski: Zdaje... ;P

ja jeszcze nie bylem na zadnym zlocie ale na najbilszym zlocie do Krk jade na bank :P i Pamietam jak to zaczynalem Jumpa jak by to wczoraj bylo ;D teraz jestem na poziomie.... Wlasnie nie wiem dokladnie kogo xD

GG- 3956469
Skype- siara128
Od kiedy zaczalem skakac ?- Luty 2009 ;D
co lubie?- Jumpstyle <--- ;D, Piłka, KOszykowka, Siatkowka iii World Of Warcraft :D. ;P

Hłehehe xD... Lubie Jumpstyle ;P... Już nawet polowa ludzi z mojej klasy to skacze xD zarazam ;P

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Drukuj 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość