Napisz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Aktualna sytuacja dotycząca zlotów
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:26 
Level 6
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12 Wrz 2008, 16:47
Tematy: 4
Miejscowość: Wodzisław Śląski

Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0
A więc nie wiedziałam gdzie umieścić ten temat więc umieściłam go tu , ogólnie chodzi mi o cały burdel odnośnie zlotów .. Wydaje mi się , że powinno się do tego wszystkiego ustalić jakiś ogólny grafik np na 6 miesięcy z góry ... Wtedy na pewno byłoby wszystkim łatwiej !
Chodzi mi o to by np w każdym wyznaczonym miesiącu można było zrobić np jeden zlot lokalny na każde województwo a jeden Ogólnopolski np na 2 miesiące.

Wpadłam na ten pomysł ,gdyż jak dzisiaj wskoczyłam do tematu zloty , aż się przeraziłam :shock:
Przykład:
14.04 - zlot w Krakowie , Poznaniu i Toruniu ( moim zdaniem Poznań z Toruniem powinien się jakoś dogadać odnośnie jednej daty bo między wami jest tylko około dwóch godzin jazdy a chyba lepiej jakby w jednym mieście na zlocie było o te 10-15 osób więcej ? )

28.04 - zlot w Opolu i Regio w Łodzi które nazywane jest "Ogólnopolskim" wydaje mi się ,że w dzień kiedy odbywa się zlot Ogólnopolski jak sama nazwa wskazuje nie powinno się robić zlotów pobocznych tzw. lokalnych .

Następnie w Maju mamy Ogólnopolski w Krakowie (19.05)
więc jest ładny odstęp ale już 2 tygodnie później Katowice planują zlot lokalny (02.06)
a tydzień po nich Gliwice (09.06) Pomyślcie logicznie czy warto robić dwa zloty tydzień po tygodniu w miastach oddalonych od siebie raptem 30km ?

O lipcu już nie wspomnę bo jak oglądam temat propozycje to widzę koniec czerwca Świnoujście lipiec - Biała Podlaska , Toruń i wiem ,że Kędzierzyn jeszcze planuje . Dodatkowo to Wszystko to ZLOTY OGÓLNOPOLSKIE .

Pomyślcie o tym wszyscy , nie każdy ma tyle kasy by jeździć na każdy zlot więc jeżeli ktoś prędzej napisał ,że zlot jest w danym dniu nie wciskajcie się mu z datą . Wiadomo ,że jeśli nie możecie jechać na zlot możecie zorganizować jakiś trening w swoim mieście lub coś w tym stylu . Przydałoby się zrobić jakiś ogólny kalendarz zlotowy z przypuszczalną datą każdego zlotu ,że np 1 lub 2 połowa danego miesiąca ..

Co wy o tym sądzicie ?

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: ZLOTY ! Wejdź i zobacz!
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:31 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sty 2008, 20:16
Tematy: 710
Miejscowość: Kraków City
Flaga narodowa: Poland
Medale: 2
Donator (1) DJ (1)

Podziękował: 50
Otrzymał podziękowań: 509
Edit posta, bo trochę nieczytelny był, a wartość merytoryczna ta sama:
Zloty lokalne
Może i faktycznie w tych "mniejszych" miejscowościach oddalonych od siebie o kilka kilometrów to jest jakiś pomysł, by organizować jeden zlot na miesiąc, a w większej grupie, niż cztery, a po kilka osób. To już kwestia dogadania się między sobą, naprawdę nie jest trudno się skontaktować z drugim człowiekiem jeśli możemy skorzystać z GG, telefonu, poczty, fejsa czy jeszcze czegoś innego.

Jeśli chodzi o zloty w większych miastach - ile razy np. terminy w Krakowie i Poznaniu się nakładały? Kiedyś nie było z tym żadnego problemu. Dlaczego? Dlatego, że lokalny to lokalny, miejscowy. My (mając na myśli Krk/Pzn) potrafimy sobie jakoś to zorganizować nawet bez słów i nikt nikomu w drogę nie wchodzi.

Kuriozalne są dla mnie za to sytuacje i reakcje niektórych osób, jeśli np. zlot w Opolu i Gdańsku jest w jednym terminie. Co to się czasem nie dzieje. Tak tak, bo ktoś na pewno będzie chciał jechać pół Polski z Gdańska na Śląsk, szczególnie jeśli zlot ma na miejscu. To już jest przegięcie. Tym bardziej, jeśli ktoś jeszcze twierdzi, że to na przekór niemu jest robione. Whatevah.

Zloty ogólnopolskie
Może i faktycznie masz rację. Jeszcze jak ja skakałem była jasno mowa, że coś będzie gdzieś organizowane i każdy wiedział mniej więcej w jakim terminie się można tego spodziewać, lub do kogo się zgłosić. Teraz takie decyzje zapadają z dnia na dzień, więc faktycznie sprawa jest niefajna.

A co do tego syfu w zlotach - jak na moje to z tym nie zrobisz nic, teraz już każdy działa na własną rękę i mało kto potrafi się ze sobą skomunikować i współpracować.

GOŁE BABY!

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:34 
Level 6
Awatar użytkownika

Gigi , ja rozumiem ,że moga być dwa lokalne w tym samym czasie np wiadomo ze ludzie z Helu nie pojadą na zlot lokalny do Zakopanego :D nie no taki przykładzik ale np w styczniu był zlot w Opolu i Bielsku w tym samym czasie , teraz Toruń i Poznań więc coś tu jest nie halo ? A potem się wszyscy dziwią ,że na zlocie jest 20 osób zamiast 40 bo kilka pojechało tu a kilka tu .

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:37 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Donator (1) DJ (1)

Jeśli byliby ludzie chętni, żeby założyć temat, pogadać kto jakie terminy proponuje, przedstawić jakiś plan działania, to nie byłoby nieporozumień, a że aktualnie forum mało kto odwiedza, aż tu nagle wyskakuje z tematem ze zlotem, to co się dziwisz, że później wychodzą takie a nie inne sytuacje.

Kiedyś to forum było miejscem spotkań, załatwiania właśnie takich spraw. Teraz tak jak wspomniałem w poście wcześniejszym - każdy patrzy tylko na siebie i dba o własny interes. Niestety, taka jest prawda. Możecie się ze mną nie zgodzić, mnie to rybka, ale naprawdę jak widzę o co teraz ma się pretensje, to aż przykro się robi.

GOŁE BABY!

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:45 
Level 6
Awatar użytkownika

Gigi napisał:
każdy patrzy tylko na siebie i dba o własny interes. Niestety, taka jest prawda. Możecie się ze mną nie zgodzić, mnie to rybka, ale naprawdę jak widzę o co teraz ma się pretensje, to aż przykro się robi.

Tak jak mówisz każdy patrzy tylko na siebie nie myśląc o innych . Ja myślałam o zlocie w Rybniku jak zobaczyłam to wszystko jak tam się dzieje to sobie pomyślałam ,że najwcześniej bym mogła termin zarezerwować na wrzesień bo znając życie w sierpniu będzie OP w Katowicach. Tylko ,że znowu do września pewnie by się ukazało 10 kolejnych zlotów i lipa z tego o moim by już wszyscy zapomnieli a mówili tylko o tym który będzie bo wiadomość jest nowsza.

I prosiłabym o podklejeniu tematu może by go więcej osób zauważyło i wyraziło swoje opinie :)

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Aktualna sytuacja dotycząca zlotów
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 22:50 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Donator (1) DJ (1)

A podkleję, proszę bardzo, bo temat może być źródłem owocnej dyskusji, jeśli się tylko ktokolwiek zaangażuje... Pozwoliłem sobie tylko lekko zedytować tytuł na bardziej ludzki i czytelny.

Ja jestem zwolennikiem małej ilości zlotów. Jeśli będzie ich multum, to się to zrobi nudne i monotonne. Nie będzie już na co czekać, bo będzie wiadomo, że zaś coś nowego się odbędzie. Nie ma już tego klimatu, oczekiwania przed zlotem. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

Patrząc na to jak w czasach teraźniejszych wyglądają te zloty, a jak wyglądały 2-3 lata temu, to przepaść jest kolosalna. Kiedyś każdy zlot tworzył jakąś historię i miał jakieś przesłanie, teraz to tylko spotkania towarzyskie, których głównym tematem jest alkohol i zajmowanie się pierdołami oraz wszystkim dookoła, byle nie tańcem.

GOŁE BABY!

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 23:16 
Level 10
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11 Mar 2008, 17:43
Tematy: 43
Miejscowość: Łódź
Medale: 1
Montażysta (1)

Podziękował: 3
Otrzymał podziękowań: 2
mam gorączkę wiec streszczę sie i postaram jak najlogiczniej napisać bo temat warty poruszenia. Ale nic nie obiecuje.

zgadzam sie z Gigim, zbyt wiele zlotów to bez sensu. Juz dosyć dawno (i wydaje mi sie ze o tym pisałem) zauważyłem ze zloty Ogólnopolskie sa organizowane 'bo chycemy u nas'. A co do celu zlotów nic nie poradzisz.. Chociaż przyznam szczerze ze na 6 regio tak raczej nie będzie. Nie bez powodów zloty 'Regionalne' w łodzi uchodzą za najlepsze (co z reszta można zobaczyć na filmach z 4 i 5).

co z tym zrobić? jelsi chodzi o OP myślałem o ustaleniu np
2012 - 5 miast
2013 - inne 5 miast

lokalne to tak jak byla mowa wcześniej.

http://www.youtube.com/user/widziew1992

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 09 Kwi 2012, 23:19 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Donator (1) DJ (1)

Shadow napisał:
co z tym zrobić? jelsi chodzi o OP myślałem o ustaleniu np
2012 - 5 miast
2013 - inne 5 miast

Niewykonalne. Dam sobie paznokcie obciąć, że znajdą się osoby, które i tak na przekór wszystkiemu będą chciały coś zrobić, poza tym przykładowo Krk jest tradycją co roku, więc czy taki system byłby ok - to jest sprawa dyskusyjna.

Ja wiem jedno - VII OP w Krakowie będzie moim ostatnim zlotem. Nie chcę już patrzeć na to, w jakiej się aktualnie te spotkania odbywają formie.

GOŁE BABY!

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Kwi 2012, 05:09 
Level 10
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Kwi 2008, 12:27
Tematy: 11
Miejscowość: Warszawa
Team lokalny: Wawa Jumpers

Otrzymał podziękowań: 1
Ja tez sie streszcze bo niedawno co wstalem w robocie i ledwo widze literki xD

Ale dobra Gosia ogolnie dobrze to wszystko ujela i za to + dla niej. Robic co chwila same zloty to juz sie nudne zaczyna robic choc ja bylem tylko w Krk i Lodzi na zlotach i bardzo milo wspominam ten czas to kiedys juz sama zapowiedz zlotu tworzyla jakas atmosfere kazdego kto czyta zapowiedz zlotu i bedzie chcial sie tam wybrac. Kazdy bedzie chcial kazdemu wejsc na glowe by zrobic w tym samym terminie 2 inne zloty no fakt dla jednych to jest oplacalne bo jak wyzej zostalo to ujete nikt nie bedzie jechal z jednego konca Polski do drugiego. Co chwila jak wejde na foro to widze planowanie juz kolejnego zlotu w tym samym miescie co byl np. w zeszlym miesiacu totalnie to jest bez sensu... W Wawie dlaczego juz nie ma zlotow ? Nie chodzi juz o sam fakt organizacji bo zawsze jakos sie udawala, ale kazdy mial dosyc tego ze choc plan zlotu byl wyraznie napisany to kazdy robil to co chcial i to juz nie mialo najmniejszego sensu dalej ciagnac. Patrzac na sama sytuacje co sie dzieje na forum to jest jedyny kumaty temat dla ktorego poswiecilem wiecej czasu niz na zwykle glupoty dla ktorych szkoda tracic czas. Sadze ze i tak jak temat sie poruszy wiekszosc osob zacznie sie nie zgadzac z roznymi twierdzeniami, a jedni bd wychodzili z zalozenia ze jednak mozna cos w tym kierunku zrobic, ale sie zobaczy czy bd ktos sie sapal czy nie.

A co do Cb GiGi ( to Ty kiedys skakales ? xDDD )

Ta, nawet Madenia zapytaj, możesz wierzyć lub nie, ale skakaliśmy duo :D
Gigi

Jedno Miasto Jeden Klub (L)egia Warszawa.

Image

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Kwi 2012, 06:56 
Przyjaciel Jumpstyle Polska
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12 Sty 2011, 17:58
Tematy: 2
Miejscowość: Gliwice
Medale: 4
Donator (4)
Team lokalny: JumpIsLife
Team ogólnopolski: DJT

Gigi napisał:
Nie chcę już patrzeć na to, w jakiej się aktualnie te spotkania odbywają formie.

W 100% sie zgadzam z tobą może nie tańcze długo jak inni ale już na paru zlotach byłem i stwierdziłem wraz z moja dziewczyną Natiz że te zloty aktualnie to nie to samo co kiedyś jak zaczynałem skakać .

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Kwi 2012, 06:57 
Level 15
Awatar użytkownika

Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:27
Tematy: 121

Podziękował: 39
Otrzymał podziękowań: 14
Wydaje mi się, że takie rozplanowanie terminów zlotów nie ma największego sensu. Wiadomo jaka jest mentalność większej połowy tego forum. Każdy kto organizuje zlot nie pójdzie na kompromis np. z osobą która jest organizatorem innego zlotu w mieście położonym 50 czy 100 km dalej bo 'dlaczego mój zlot mamy przenieść a nie wasz?' Ja akurat mieszkam w takiej części kraju że wszędzie mam blisko (lub wszędzie daleko jak dla mnie :)) jednak gdybym chciała jechać na zlot np do Katowic w czerwcu to już nie pojadę do Kędzierzyna który jest chyba miesiąc później. Szkoda że zloty są właśnie organizowane w tak krótkich odstępach czasu a wtedy i frekwencja jest mniejsza. No cóż, jak dla mnie tego się nie zmieni lecz wartoby chociaż spróbować.

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Kwi 2012, 09:53 
Level 10
Awatar użytkownika

Dołączenie: 21 Kwi 2008, 12:27
Tematy: 11
Miejscowość: Warszawa
Team lokalny: Wawa Jumpers

Ale z drugiej strony tez patrzac na to zeby wybierac wieksze odstepy terminow zlotow itp to zacznie sie walka o miejsce kto w danym miesiacu bedzie chcial zrobic zlot i zaczna sie napinki znowu... Ciezko to widze ogolnie niech sie wypowiedza ludzie co czesto zloty robia :D

Jedno Miasto Jeden Klub (L)egia Warszawa.

Image

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 10 Kwi 2012, 16:06 
Przyjaciel Jumpstyle Polska
Awatar użytkownika

Dołączenie: 25 Lut 2008, 09:11
Tematy: 106
Miejscowość: Toruń
Medale: 1
Donator (1)
Team lokalny: Kujavia Jumpers
Team ogólnopolski: BioHazard / DJT

Podziękował: 8
Otrzymał podziękowań: 2
Dobra teraz ja się wypowiem :). CO do ''kolizji zlotów w Poznaniu i w Toruniu'' jak to Gosia zauważyła...hmm dla mnie to też z deczka dziwne. Toruński zlot był ''rezerwowany'' na tą datę wcześniej i co ważne... sam Poznań miał przyjechać, jednakże ni skąd ni zowąd , powstał Zlot w Poznaniu ponieważ jak się okazało Rime chciał aby zlot powstał bez dyskusji z tymi , którzy chcieli jechać do Trn. A najśmieszniejsze dla mnie było to że ''Zlot jest dla ludzi z Poznania i okolic'' Bzdura, bo wiadomo że więcej ludzi będzie w Pzn, niekoniecznie z bliskich okolic... Ale ok, a tak ogólnie:

Popieram zdanie Shadowa o wyborze miast do Zlotów Ogólnopolskich. Dodałbym ze miasta powinny ''kandydować'' o OP, a nie organizować zloty OP gdzie popadnie a potem mamy kuriozum ze każdy z każdym się żre bo Zlot X. wtrąca sie w czas i ludzi podbiera ze Zlotu Y. I miasta które mógłby kandydować, musieliby mieć zorganizowane wcześniej con. 3-4 zloty lokalne , przy którym frekwencja była powyżej np.20 osób. Do tego dodatkowym walorem da organizacji zlotu byłoby miejsce zlotu, atmosfera i wgl same miasto. Tylko jest jeden minus... taki pomysł mógłby powodować jeszcze większe spiny, ponieważ organizatorzy Zlotów ''wchodzili by na siebie'' żeby organizować... do tego powszechne by były podstępy oraz nieładne zagrania...

A co sporów... No dla mnie to przesada, bo teraz co widzę i co w zeszłym roku widziałem to niektóre zloty ''kłóciły'' się o ludzi i wieczne marudzenie xdd. Kiedyś nie było żadnych problemów, a zlotów było lokalnych dużo a OP był mało a ludzie potrafili sie dogadać :)

Tyle ode mnie :)

Licio

http://www.facebook.com/VegaOficjalnie - zapraszam na mój fanpage (prezenter radiowy) ; )

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Kwi 2012, 01:13 
Awatar użytkownika

Śledzę tę sytuację już od dwóch lat i z biegiem czasu sprawa wcale nie wygląda dobrze, ba pogarsza się z dnia na dzień, lecz jak widać było dotychczas, większość nie zwracała na to uwagi. Jak wspominaliście wcześniej zloty, które nakładają się na siebie datami to całkiem normalne gdy jest ta duża odległość miedzy nimi np. Gdańsk, a Wrocław, przeważnie gdy chodzi o lokalne. Natomiast OP to już inna sprawa co roku występuje w całym kraju ok 4-5 spotkań, najbardziej oczekiwane z nich to Kraków, Łódź, Katowice, Gdańsk czy K-Koźle. Wg. mnie wypadałoby te OP ustawić w bynajmniej stałych odpowiednich terminach np. Kraków marzec - kwiecień, Kato. lipiec - sierpień i w tych okresach się zlotu spodziewać. Załóżmy jest taki podział i osoba chce zrobić lokalny w Bielsko-Białej , patrzy na grafik o tu Kraków w kwietniu, Kato w sierpniu więc zrobię zlot lokalny w czerwcu, ludzie z obu miast mają równą drogę jest to odstęp 3 miesięcy od siebie na pewno osoby, które zechcą przyjechać zdążą zebrać pieniądze na Katowice. Też sądzę, że lokalne które są w organizowane w miastach, w nie wielkich odstępach między sobą z terminami spotkań, które praktycznie są co chwilę - to bezsens.

Ostatnio edytowano 11 Kwi 2012, 11:43 przez Isllar, łącznie edytowano 1 raz

Do góry

Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 11 Kwi 2012, 07:43 
Level 6
Awatar użytkownika

Dołączenie: 12 Lut 2012, 16:27
Tematy: 28
Miejscowość: Kraków
Flaga narodowa: Yemen
Team lokalny: Prezes W
Team ogólnopolski: Atomic Destination Team

Podziękował: 5
Ja tylko zgodzę się z Waszym zdaniem :D

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Drukuj 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość