Napisz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jarzyna vs Góral
PostWysłany: 22 Cze 2017, 16:13 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Mar 2017, 17:56
Tematy: 5
Miejscowość: Toruń
Flaga narodowa: Poland
Team ogólnopolski: Destruction Jumpstyle Team

Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0
HyperX napisał:
TechnikaRytmikaRóżnorodnośćEfekt wizualny
Góral19953,5 / 54,5 / 53,5 / 53,5 / 5
KomentarzPo pierwszym pooglądaniu filmu mam wrażenie, że bardzo spiąłeś poślady, by wyszło jak najlepiej, co w niektórych momentach (0:30, 0:36, 0:43). Z czasem trwania tańca widoczny jest spadek energiczny (spadek z sił, trzeba popracować nad kondychą). Rozbijając taniec na "elementy pierwsze": 0:30 niedokładność - trzeba dokładnie zaznaczyć podbicie pod kolanem, 0:34; 0:40 zabrakło lepszego łączenia ze stampem - raz to wykonałeś wcześniej, więć później trzeba było urozmaicić łączenie z podstawowym elementem. 0:36 mało płynnie, bardzo mechanicznie wykonany element, który powinien słynąć z lekkości. Momentami patrzyłeś pod nogi, co nie wygląda zbyt dobrze dla osoby postronnej, trzeba patrzeć dalej od siebie, by nie było wrażenia sprawdzania czy buty są dokładnie zawiązane.
Technika: 3,5. Pod względem tańca razem z muzyką: tylko pod sam koniec solówki wyraźnie wypadłeś z rytmu na około 2 kicki, a tak to całkiem nieźle - 4,5. Różnorodność kroków: pod tą kategorię trzeba zaliczyć te nieszczęsne braki łączeń ze stampem, co obniża ogólną ocenę. Ocena wizualna: w dół za patrzenie momentami pod nogi i widoczny spadek z sił, drugi stamp można było zastąpić stampem "na cztery", by nie wyglądało podobnie - 3,5.
Patrząc na pozytywy: dobrze trzymana linia tańca, staranie się by podnosić wysoko nogi, momentami energicznie, pewnie zatańczone. Brawo za dobry taniec do muzyki.
TechnikaRytmikaRóżnorodnośćEfekt wizualny
Jarzyna3,25 / 53,25 / 52,5 / 53,25 / 5
KomentarzPrzypominasz mi trochę Mimozę swoim tańcem, tylko masz dłuższe macki, znaczy nogi. Masz trochę złą posturę ciała podczas tańca, ciągle jesteś pochylony w przód - powinieneś ją trochę skorygować. 0:16-0:17 trick oraz wybicie nie w linii tańca. Jak na krótkie solo, to dość zbyt statyczne, trochę przynudzające - powiem szczerze, czekałem kiedy się skończy. Gdybyś wyżej podnosił nogi podczas wykonywania stampa (półokręgami pod tyłkiem), bardzo dobrze by to wyglądało, a tak to jest na pół gwizdka. Strasznie dużo zawinięć, mało urozmaicenia, widać że nie miałeś zbytnio pomysłu na tą solówkę. Pod względem tańca do muzyki jest bardzo słabo, wielokrotnie wypadanie z rytmu, nie będę nawet przytaczać określenia na linii czasu, bo byłoby tego zbyt dużo - musisz nad tym popracować. Generalnie co by się przydało Twojemu tańcowi? Odświeżenie, poszerzenie różnorodności tricków, by osoba patrząca z zewnątrz nie myślała, że całość to powtórzona jedna sekwencja, ale by pojawił się jakiś spin, zmiana kierunku tańca na 1/3 czasu, coś zaskakującego. Przydałoby się poprawić trochę posturę ciała oraz wyraźny taniec do rytmu muzyki. Z plusów: całkiem dobra płynność i lekkość tańca, przeciętna technika. Powodzenia w przyszłości, trenuj dalej :)

No i generalnie o tą ocenę mi chodzi.
Może na początku się przywitam, więc cześć :)
Może nie owijając w bawełnę skopiuje to co już komuś napisałem, a mianowicie:
"Siema :) wiem, że za chwilę przemówi przeze mnie "Janusz" ale trochę zabolała mnie ocena Hypera... Generalnie to chodzi mi o taniec do beatu. Około 80% solówki trafione w bit a dostałem info, że mój taniec do muzyki wygląda bardzo źle... Trochę się z tym nie zgadzam. Napisałbym to z chęcią na forum, ale nie znalazłem odpowiedniego działu. (to zdanie pisałem, jak jeszcze nie było takiej możliwości :P) Oczywiście to jego ocena, ale film Górala wyglądał identycznie jak mój pod względem tańca do muzyki, tym bardziej różnica między ocenami jest strasznie duża. Oceny nie zmienimy i nie o to mi chodzi, ale widzę troszkę mało obiektywizmu (np. oglądanie filmów kilka razy i dodatkowo w mniejszej prędkości - daje to zupełnie inne spojrzenie na taniec do muzyki) i dokładności oceniania filmów. To tylko sugestia ode mnie ;)"

Generalnie można podyskutować, bo temat chyba pierwszy taki od nowych jumpbattles. Od razu proszę nie zrozumieć tego jak jakieś gorzkie żale, płacz, lament, bo chodzi mi o to (i adminom zapewne też) na profesjonalnej, rzetelnej i uczciwej ocenie, ale i również prowadzeniu tych pojedynków w jak najlepszy sposób :)

Tyle ode mnie, zostawiam Wam komentarze, sam tez zapewne się w nie włączę, aby ewentualnie doprecyzować o co mi chodzi. W razie co zapraszam również na PW np na Facebooka - Adrian Jazienicki.

EDIT 22-06-2017 17:14

Walka zakończyła się wygraną (tak, umieram z podniecenia) jednak mimo to proszę o nie zamykanie tematu, bo temat jest na czasie ;P

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Jarzyna vs Góral
PostWysłany: 22 Cze 2017, 16:40 
Level 4
Awatar użytkownika

Dołączenie: 13 Mar 2013, 12:01
Tematy: 18
Miejscowość: Gietrzwałd / Olsztyn
Team lokalny: RainJumperz Olsztyn

Ja też do kilku ocen bym się nie zgodził np. Radnaro czy Skepta ale ile sędziów, tyle różnych ocen, tyle różnych poglądów na technikę i wrażenia itp. Fakt faktem jeżeli są wielkie różnice w ocenach to coś musi być nie tak ale mało istotne, to tylko walka o pietruszkę, dobrze, że są wgl chętne osoby oceniać.

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Cze 2017, 16:49 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 18 Mar 2017, 17:56
Tematy: 5
Miejscowość: Toruń
Team ogólnopolski: Destruction Jumpstyle Team

Góral1995 napisał:
Fakt faktem jeżeli są wielkie różnice w ocenach to coś musi być nie tak

Dobrze ujęte.

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
PostWysłany: 22 Cze 2017, 19:24 
Admin Blue
Awatar użytkownika

Dołączenie: 02 Lut 2009, 12:11
Tematy: 176
Medale: 5
Donator (5)
Team ogólnopolski: The Best of The Best

Podziękował: 11
Otrzymał podziękowań: 10
Hyper zawsze sumiennie podchodził do tematu ocen, można to zobaczyć w archiwum lig tu na forum i jeśli by były to w archiwum jumpbattles z przed paru lat. Patrzyłem tak na szybko na Twój film, wg mnie taniec do muzyki tak średnio, pół na pół, w momentach gdzie stawiasz kicki, czy to przy stampie czy uderzając o podłogę w czasie tricków jest okay, ale przy zawijkach i obrotach zero poczucia rytmu, myślę że o to chodziło mu przy ocenie, jednak sama ocena za rytmikę nie jest zła.

Jarzyna napisał:
Oceny nie zmienimy i nie o to mi chodzi, ale widzę troszkę mało obiektywizmu (np. oglądanie filmów kilka razy i dodatkowo w mniejszej prędkości - daje to zupełnie inne spojrzenie na taniec do muzyki) i dokładności oceniania filmów. To tylko sugestia ode mnie ;)

Są oceny gdzie masz 2-3 zdania i tyle, a są oceny gdzie masz wszystko rozbite na czynniki pierwsze. Co do oglądania kilka razy filmu, na pierwszy rzut oka wszystkiego nie zobaczysz, dlatego trzeba albo klatkować sobie film, albo zwalniać i kilka razy oglądać. Sam tak robiłem oceniając jumpbattle czy chociażby ligę Jumpstyle Polska. Każdy sędzia inaczej podchodzi do tematu, ma inne wzorce na których opiera swoją ocenę, więc dlatego oceny są takie a nie inne. :)

od 17.06.2011 - Sędzia Jumpbattles
od 2.04.2014 - Sędzia Lig JumpstylePolska
od 1.01.2018 - Członek administracji JumpstylePolska

Do góry
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Drukuj 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość