Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mój start
PostWysłany: 27 Wrz 2013, 19:08 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 27 Wrz 2013, 18:37
Tematy: 1
Team lokalny: -brak

Podziękował: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Witam. Mam 19 lat. Bardzo urzekł mnie ten taniec i zaciekawił, gdy go ujrzałem na ekranie telewizora w programie piątkowym " Got to dance. Tylko taniec".
Powiedziałem sobie, że jak Oni mogą to dlaczego ja nie mogę spróbować.

Od czego zacząć? Ile przewidzieć czasu dziennie na trening? Gdzie trenować?
Proszę mi powiedzieć dać jakieś rady bo ja nie chcę poddać się za pierwszym nieudanym treningiem, bo wiem że na dorą formę trzeba zapracować.

Proszę o pomoc Was zawodowców.
Rady mile widziane.

Coś o mnie mam 19 lat jak już wspomniałem, wciąż się uczę, nazywam się Paweł.
Lubię tańczyć ale chciałem spróbować jumpstyla.

Proszę o wszelkie możliwe rady i wybaczcie, że stworzylem ten temat bo wiem że jest kilka podobnych ale mi przydadzą się indywidualne rady, bo każdy człowiek jest inny i każdemu coś wchodzi inaczej.

Pozdrawiam Paweł

Do góry

Temat postu: Re: Mój start
PostWysłany: 28 Wrz 2013, 16:18 
Honorowy użytkownik
Awatar użytkownika

Dołączenie: 09 Mar 2008, 20:25
Tematy: 146
Miejscowość: Zambrów lub Lublin
Medale: 1
Montażysta (1)

Podziękował: 10
Otrzymał podziękowań: 6
cześć. dobrze, że tu zajrzałeś :). oczywiście, że możesz się nauczyć Jumpstyle, a wszystko zależy od Twoich chęci.

ile czasu na trening?
zależy od Twoich predyspozycji. sam, jak zaczynałem (a to był hen, hen czasu temu) poświęcałem na to ok. 30 minut dziennie. myślę, że tyle wystarczy. początkowo mogą pojawić się bóle kolan, piszczeli, ze względu na większy wysiłek nóg. przed tańcem przydałoby się jakoś rozgrzać, polecam ten temat: viewtopic.php?f=5&t=15700#top

gdzie trenować? wszędzie, gdzie znajdziesz odpowiednio dużo miejsca i gdzie nie będzie to przeszkadzało innym.

od czego zacząć? od oldschoola, czyli podstawowych, pierwszych kroków. i zajrzyj koniecznie do tych tematów: viewtopic.php?f=5&t=15698#top , viewtopic.php?f=5&t=6047#top

Do góry

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 17:43 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 28 Wrz 2013, 09:52
Tematy: 3
Team lokalny: -indywidual

adexq1 to mój temat tylko do tamtego konta jak w[isywalem hasło to coś chyba się popsuło i cały czas wyskakiwał komunikat że jest błędne hasło.
Więc nie wiem co zrobiłem źle.
To jest dobre konto także prosiłbym administratora bądź kogokolwiek o usunięcie tamtego konta o nicku skorpion140 a i o pomoc przy moim temacie z filmikiem. Pozdrawiam

Twoje poprzednie konto zostało dezaktywowane.
HyperX

Do góry

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 18:39 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sty 2008, 20:16
Tematy: 710
Miejscowość: Kraków City
Flaga narodowa: Poland
Medale: 2
Donator (1) DJ (1)

Podziękował: 50
Otrzymał podziękowań: 509
Adexq podał Ci bardzo bogate w treść tematy. Właściwie zdecydowana większość nowych tancerzy na naszym forum od nich zaczynała i wielu z nich wychodziło na ludzi. Znajdź chwilę czasu i poczytaj, bo znajdują się tam odpowiedzi na większość (o ile nie na wszystkie) z Twoich pytań.

GOŁE BABY!

Do góry

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 18:41 
Level 1
Awatar użytkownika

Gigi przeczytałem wszystko możliwe do przeczytania i teraz oglądam filmiki z nauką.
Trzeba uczyć się skakać skakać i jeszcze raz skakać do perfekcji.

Do góry

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 18:46 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Donator (1) DJ (1)

Dokładnie, trening czyni mistrza - jeśli sam się za siebie nie weźmiesz, to nikt się tego za Ciebie nie nauczy :)

GOŁE BABY!

Do góry

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 18:59 
Level 1
Awatar użytkownika

Troszkę mojej historii. Może to nikogo nie ruszy, może przeciwnie tu nie chodzi o współczucie. Po prostu chciałbym byście parę rzeczy o mnie wiedzieli. Dokładnie 5 lat temu we wakacje nabawiłem się kontuzji kolana i mogłem pożegnać się z parkourem. To nie było łatwe. 2 lata temu dowiedziałem się że będzie potrzebny zabieg na kolano. półtora roku temu ten zabieg się odbył. Jak się okazało było to uszkodzenie IIIstopnia stawu kolanowego także poważna sprawa. Od kwietnia tamtego roku po zabiegu aż do wakacji było okej, ale po wakacjach znów ból wrócił.Miałem wypadek samochodowy dachowałem i znów ten ból wrócił. Na szczęście nic się nie stało.
Kiedys popełniłem błąd rezygnując z pasji.
Teraz gdy zaczynam jumpstyle nie mam zamiaru rezygnować z niego czy też poddawać się.
Chcę to robić bo to sprawia mi radość i jest to moja pasja.

Do góry

PostWysłany: 28 Wrz 2013, 19:48 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Donator (1) DJ (1)

Zdrowie > cokolwiek, takie jest moje zdanie.

GOŁE BABY!

Do góry

PostWysłany: 29 Wrz 2013, 17:26 
Level 3
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sie 2012, 11:15
Tematy: 16
Miejscowość: Jasienica Mazowiecka

Podziękował: 1
Otrzymał podziękowań: 1
Co do zdrowia to popieram Gigiego akurat na nie musisz uważać. Zawsze lepiej nie skakać nawet przez rok aniżeli nie robić tego do końca życia. Sam akurat prawdopodobnie będę miał zabieg artroskopii kolana (skręcenie kolana z pęknięciem łąkotki (Której fragmenty przemieszczają mi się po kolanie)) to niezła jazda, ale lepiej czekać niż później żałować, że było się tak zachłannym.

Co do jumpa to najlepszym miejscem może być jak na początek jakiś pokoik gdzie będziesz miał dostęp do muzyki i źródła nagrań (chociażby telefon) , którym będziesz mógł rejestrować swój postęp, a także będziesz mógł porównać je z innym doświadczonymi jumperami i ogarnąć co robisz źle. Jak na start 30 minut to optymalny czas, ale ważne jest by trenować systematycznie na przykładzie dobrego już jumpera Lighta, który poczynił w ok. 2-3 miesiące ogromny postęp i stał się jedną z lepszych postaci w jumpstyle`u.

Jeśli nie dajesz rady trenować codziennie trzeba dać organizmowi odpocząć i nie przeciążać go zbędnie. Unikniesz przez to niechcianej kontuzji.

Resztę masz opisaną dokładnie w poradnikach Gigiego. Sam z niego korzystałem i jest on dosyć pomocny. Dobierzesz muzykę pod siebie i optymalnie ustawisz się do tańca.

Do góry

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ Posty: 9 ] 

Drukuj 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość