Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Muzyka do nauki Oldschoola
PostWysłany: 30 Kwi 2013, 18:15 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Kwi 2013, 10:14
Tematy: 1

Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 0
Witam. Od 3 dni uczę się tańczyć jumpstyle. Zacząłem chyba tak jak każdy od Oldschoola. Nauczyłem się tricków które są w tutorialach ale z tego co widzę robię to nie dokładnie z powodu tego że tańczę do zbyt szybkiej muzyki...
Macie może jakieś nutki z wolniejszym bitem żebym mógł dobrze opanować tricki? Z góry dzięki.

Do góry

Temat postu: Re: Muzyka do nauki Oldschoola
PostWysłany: 03 Maj 2013, 12:09 
Administrator Red
Awatar użytkownika

Dołączenie: 05 Sty 2008, 20:16
Tematy: 710
Miejscowość: Kraków City
Flaga narodowa: Poland
Medale: 2
Donator (1) DJ (1)

Podziękował: 50
Otrzymał podziękowań: 509
Po pierwsze radziłbym Ci zacząć od teorii zawartej w tych tematach:
viewtopic.php?f=5&t=6047#top
viewtopic.php?f=5&t=15698#top
viewtopic.php?f=5&t=15699#top
viewtopic.php?f=5&t=15700#top

Zapoznasz się ze wszystkim, a sam tekst jest na tyle ciekawy, że z pewnością wyciągniesz kilka cennych rad dla siebie.

Odnośnie muzyki - zapewne spotkałeś się kiedyś z pojęciem gatunku muzycznego. W tej chwili w polskim Jumpstyle królują dwa: Hardstyle oraz wcześniej wspomniany Jumpstyle w odmianie albo belgijskiej albo holenderskiej, ale o to już mniejsza. Jaka jest techniczna różnica? Na pewno wysłyszysz to słuchając kilkunastu utworów. Jednak na co chcę zwrócić uwagę - Jumpstyle oscyluje w okolicach 135-145BPM (BPM = beats per minute = "tempo utworu"), Hardstyle to z reguły 148-155BPM.

Podsumowując, do nauki lepiej wybrać nieco wolniejsze utwory, żebyś spokojnie mógł nadążyć. Nie stawiaj prędkości ponad wszystko, bo ta wyjdzie z czasem. Ucz się skakać dokładnie we własnym tempie.

Sprawdź sobie chociażby ten temat: viewtopic.php?f=44&t=18479#top, masz tutaj sporo podanych tytułów - takich wątków na forum jest więcej, wystarczy tylko poszukać :)

GOŁE BABY!

Do góry

Temat postu: Re: Muzyka do nauki Oldschoola
PostWysłany: 03 Maj 2013, 17:59 
Level 1
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30 Kwi 2013, 10:14
Tematy: 1

Podziękował: 2
Otrzymał podziękowań: 0
Teorię czytałem oczywiście na początku swojej przygody z Jumpstyle'm.

A za linka dziękuję i za kilka słów które mi pomogą w dalszej nauce.

Do góry

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ Posty: 3 ] 

Drukuj 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość